Můj manžel mi dal na vybranou : Buď on nebo pes. Občas se mi po něm stýská . . . . .

Květen 2009

poslední kolo CFBhttp://boroninka.blog.cz/0905/cftba-3-kolo#komentareTBA:)

31. května 2009 v 20:19
Ahoj jsem v posledním kole CFTBA:) Je to pro mě důležité....Protože je to poslední kolo.
kdo by chtěl udělám klidně diplomek Jenom napište
1)přezdíwka
2)Kolikáty to byl hlas
3)Co na diplomek:)
Jinak moc díky a kdyžtak jsem tam jako Ila ahoj:) je to Tu:) Ahoj a mějte se super!!!!:)

finále SONB

31. května 2009 v 17:07 | Ila |  Soutěže a SONB
Ahoj trak je tu finále SONB:)postupují Janiiisek a Modrá hvězda,Bohužel vypadla Cheeky.
Konec finále bude asi 3,6 Ale ještě newim,ale dám vědět:)Ahoj

přezdívka:Janiiisek

webTAdy!!!


přezdívka:Modrá hvězda

web:TAdy!!!


laboušci19

29. května 2009 v 16:47 | Ila |  obrázky


Laboušci18

29. května 2009 v 16:44 | Ila |  obrázkylabradorka Meggie

artur - ideální pejseklaboušek s růží:-D

28. května 2009 v 18:40 | Ila |  obrázky

laboušci16

28. května 2009 v 17:53 | Ila |  obrázky
Two Retriever Pups Walk in the Surf at a Beach Photographic Print by Bill Curtsinger

laboušek16

27. května 2009 v 19:24 | Ila |  obrázky

laboušek15

27. května 2009 v 19:22 | Ila |  obrázky

laboušci14

27. května 2009 v 19:21 | Ila |  obrázky

laboušek13

27. května 2009 v 19:12 | Ila |  obrázky

Pěkné.....Ne?:-D

27. května 2009 v 19:11 | Ila |  obrázky

Laboušci12

27. května 2009 v 19:09 | Ila |  obrázky

Už jsem doma..!!!!!!:)

27. května 2009 v 16:05 | Ila
Ahoj tak už jsem konešně doma:) Dneska jsme přijeli kolem 3:)
Vylo to tam supert!:)No njic jdu oběhnout EsBénka:)

Jedu na výlet,.......

24. května 2009 v 18:11 | Ila
Ahoj zítra pojedu se třídou na školní výlet do Borové....Tak se omluvm SB že tady nebudu
Přijedu až ve středu(27.5) Tak asi tady budu až ve čtvrtek,protože přijedeme na večer
Tak kdyby byl někde zápis SB tak si mě prosím zapišteA ještě prosím o hlásky Tady a ještě tady:) . Měj te se
Vaše Ila

Hm,...zajimáve

24. května 2009 v 16:06 | Ila |  informace
Hlava
Typická hlava černého psa s širokou lebkou, výrazným stopem.Typická hlava žlutého psa s širokou lebkou, výrazným stopem.
Typická hlava černého a žlutého psa s širokou lebkou, výrazným stopem.
Typická hlava černé feny
Typická hlava černé feny
! Chyby: Hlava černé feny postrádá zvýraznění stopu, užší čenichová partie, nedostatečná hloubka mordy, příliš velké ucho.
Typická hlava žluté feny ušlechtilého výrazuz čelního pohledu
Typická hlava žluté feny ušlechtilého výrazu
z čelního pohledu
! Chyby: Hlava žluté feny má tvar trojúhelníku, nedostatečná hloubka pysku, zužující se čenichová partie - tzv. liščí hlava
Obě fenky mají vynikající pigment, játrová barva nosu fenky vlevo je u žlutých jedinců normální. K zesvětlení nosu dochází zejmána v zimních měsících.
Tělo
V roce 2001 pořádal MCLR v Anglii seminář, na němž pan Bardwell vysvětloval a demonstroval správnou stavbu LR včetně správného úhlení končetin.
Tělo psa tvoří 3 části:
1) tzv přední fronta: hlava, krk přední část hrudníku ( předhrudí), hrudní končetiny
2) střední část: hrudník a břicho, hřbet od kohoutku po bederní obratle.
3) zadní část: bedra, záď, pánevní končetiny a ocas.
Všechny tyto tři části, by měly na sebe plynule navazovat a vytvářet dojem harmonického celku psa.
Přední část psa:
Délka krku by měla odpovídat přibližně délce hlavy a zároveň délce přední končetiny od lokte k zápěstí.
Kohoutek, jenž je spojnicí mezi krkem a hřbetem, je tvořen lopatkovým okrajem převyšujícím trnové výběžky prvních 3-4 hrudních obratlů.
Lopatkaje dlouhá a šikmá, s ramenní kostí svírá cca 90 °.
Velkým problémem rozmáhajícím se u labradorů u nás v poslední době, bývá především nekorektní zaúhlení hrudních končetin, které vede k deformaci celého psa.
Pes s vynikající přední frontou: délka krku odpovídá délce hlavy i délce hrudní končetiny od lokte k zápěstí. Výrazné předhrudí. Kolmice spuštěná od kohoutku k zemi prochází loktem a s ramenní kostí a lopatkou tvoří téměř pravoúhlý rovnoramenný trojúhelník. Přední končetiny jsou postaveny od lokte kolmo k zemi.
! Chyby:Velmi závažnou vadou je krátká ramenní kost. Pes má nevýrazné předhrudí a přeúhluje pánevní končetiny neboť musí vyrovnávat posunuté těžiště. Kolmice spuštěná kolmo k zemi naznačuje, kde by přibližně měly být nohy v případě správného zaúhlení
! Chyby: Další velmi závažnou chybou je strmé postavení lopatky úhel lopatky a ramenní kosti svírá větší úhel, pes nemá žádné předhrudí, tzv jelení krk je nesen kolmo vzhůru a hrudní končetiny působí dojmem, jako by rostly přímo z krku. Další vadou je nedostatečně hluboký hrudník. Hrudník s dostatečnou hloubkou by měl sahat u labradora několik centimetrů pod úroveň loktů. Strmé jsou i pánevní končetiny bez žádoucího zaúhlení
!I toto je důsledek špatného zaúhlení hrudních končetin, mnozí netuší, že pokrčení pánevních končetin z důvodu vyrovnávání těžiště bohužel v tomto případě není správným zaúhlením, ale deformací. Fena se vyznačuje další zásadní vadou a to proneseným hřbetem. U labradora je požadován rovný pevný hřbet.
Zadní část
Pes na fotografii se může pochlubit vynikající zadní partií. Široká, silná krátká, dobře utvářená bedra, záď je dobře vyvinutá, osvalená, není zúžená. U labradora záď nesmí být spáditá. Středně dlouhý prut má dosahovat cca k hlezennímu kloubu.
Optimální je i zaúhlení pánevních končetin a kolmé postavení hlezna k zemi. Stehenní a lýtková kost mají téměř stejnou délku, hlezno je správně krátké. Velmi dobrý je také tvar kulatějšího dobře osvaleného zadečku.
! K poměrně slušnému předku čokoládového psa, působí jeho zadní část, jak by k němu ani nepatřila. Vpadlé břicho je u LR zcela nežádoucí. Říká se, že pod labradora nesmí foukat, to znamená, že na hluboký hrudník navazuje plynule břicho. Zcela nežádoucí jsou vyklenutá bedra tvořící oblouk, s následně šikmou, slabou zádí a nízko nasazeným prutem. Slabé stehno a vysoké šikmo postavené hlezno umocňují nekorektní zaúhlení pánevních končetin. Pes působí tuhým až nemocným dojmem.
Podobně je na tom i žlutá fenka, u níž je patrné dobré zaúhlení pánevních končetin, ale bedra, záď i nasazení prutu vykazují stejné vady.
! Také tento žlutý pes přestože jinak je poměrně velmi pěkný, má zásadní
vadu - strmé pánevní končetiny.
Výška
Standard hovoří o ideální, nikoli o závazné výšce labradora.
Pravdou však je, že v několika posledních letech má do ideální výšky (tj. u fen 54 - 56 cm a u psů 56 - 57 cm) mnoho labradorů hodně daleko. Používání vysloveně přerostlých jedinců v chovu přineslo to, co se zákonitě muselo stát. Na českých výstavách se v kruhu labradorů prohánějí pomalu "dogy". Výška většiny vystavovaných fen dosahuje výšky psa a prozměnu výška psů se pohybuje kolem 59 a někdy i dost vysoko nad 60 centimetrů. Postaví-li se mezi tyto obry pes či fena skutečně standardní výšky, působí zde jako trpaslík, a velmi často jsou jejich kvality rozhodčím přehlédnuty a odcházejí z kruhu mezi prvními.
Dost mne překvapilo, když se mi do ruky dostal rodokmen labradora, který získal na výstavě titul CAC, když ten samý rozhodčí mu sám na této výstavě naměřil a do P.P. zapsal výšku 62 cm.
Říká se, že pes bez chyby se ještě nenarodil, ale důležité je posoudit míru závažnosti vad ale také předností každého pejska či fenky pro chov, protože genetiku neošálíme. A většina z nás si jistě přeje, aby potomstvo našich labradorů se co nejvíce přiblížilo ideálu Labradorského Retrievera. Nakonec na štěňatech jsou klady i zápory rodičů velmi dobře viditelné již v útlém věku.
! U čokoládové fenky (foto ve věku 9 týdnů) se dá předpokládat, že ve stavbě těla nebude v dospělosti příliš ideální. Zatím krátký krk, mělký hrudník, a ani hrudní ani pánevní končetiny zatím důvod k optimismu neskýtají.
Na tohoto 8,5 týdenního čokoládového pejska je radost pohledět.
! 4 měsíční fenka již v tomto věku je dobře vidět velmi špatná přední partie, měký hřbet se v důsledku této velmi vážné vady nezpevní ani v dospělosti.
! 3 měsíční fenka má již nyní výbornou přední partií s výrazným předhrudím, zatím trochu větší slecho čeká až k němu doroste hlava, pevný rovný hřbet, velmi pěkně utvářená záď. Prut dobře nasazen. Dlouhé kosti jsou zatím v růstu, proto k dokončení korektního zaúhlení pánevních končetin dochází později.

Pixelky2

24. května 2009 v 15:44 | Ila |  Pixelky
štěněpes při jídlepes s miskouPES

pixelky1

24. května 2009 v 15:43 | Ila |  Pixelky
-----

zajímavosti2

24. května 2009 v 15:36 | Ila |  informace
Máme štěňátko:štěně
Zabydlení se doma
Co nejdříve po příchodu své nové štěňátko zaveďte do jeho vlastního "koutku" - přepravní klec vystlaná měkkým polštářem je nejvhodnější. První noc kdy je vaše štěně pryč od své matky a klubka sourozenců
a v novém okolí, je vždy velice těžká. Připravte mu žvýkací hračku pro potěšení a budete-li ochotni, přeneste jeho pelíšek do své ložnice, aby se štěně uklidnilo vaší přítomnosti. Neodpovídejte však na jeho žalostný nářek nebo bezděčně své štěně vychováte ke kňučení s cílem zaujmout pozornost.

Kam asi běží

Předvýchova
S výchovou k poslušnosti a hygieně začněte ihned, jakmile přinesete štěně domů. Odměnou za dobré chování je pochvala, pohlazení čí pamlsek. Zajistětě si hračky, které by udržovaly štěně čilé a zaměstnané
a zajistěte také pravidelný styk s jinými psy, aby si osvojilo správné sociální chování. Vaše štěňátko si zpravidla bude chtít ulevit po probuzení, po jídle, pití či cvičení. Může to naznačovat tím, že prostor kolem sebe začne očichávat. Rychle psíka přemístěte do prostoru vystlatého novinovým papírem
odměňte ho, pokud se vymočí či vykálí. Nemá smysl kárat štěně pokud někde omylem udělá loužičku. Přistihnete-li jej však při činu, řekněte přísně "Fuj!", abyste ho naučili, že musí používat papír.

štěně
Seznámení se s venkem
Všechna štěňata by měla získat zkušenosti z pobytu venku tak brzy, jak je to možné. Zajistěte štěněti základní očkování a označení a navykněte svého mladého labradora na obojek a vodítku. Nezapomeňte také na označení - známka, kde by mělo být napsáno jméno vašeho psa a kontakt na vás.
Dospělí pes: Dospělý pes
Každý dospělý pes by měl zvládat základní povely - "Ke mně, sedni, lehni stůj", s kterými byste měli začít již ve třech měsících. Pokud se sami na výcvik necítíte, může si zamluvit hodiny u profesionálů, kde budete pod dohledem zkušeného cvičitele.

Cestování a ubytování
Při správné péči váš labrador v klidu zvládne běžné společné cestování
a pravidelnou dovolenou. Co nejdříve ho seznamte
s cestováním autem a výlety udělejte bezpečné a zábavné. Pozorně svého psa sledujte v novém prostředí a ujistěte se, že bude v bezpečí
a pohodlí, pokud odcházíte a necháváte ho s ostatními. Labradoři jsou dobrými cestovateli a ochotně půjdou kamkoli. Na výlet s sebou svému psu vezměte krmení a láhev s vodu, obojek, vodítku a pelech. V místě pobytu vyhledejte místního veterinárního lékaře, který může pomoci v naléhavám případě. Pokud chcete strávit dovolenou bez svého labradora, poraďte se o možnosti umístit ho v psím hotelu. Prohlédněte si zde ubytovací prostory a výběhy, zda jsou čisté a bezpečné. Než psa v takovémto hotelu umístíte, zkontrolujte, zda je řádně naočkován.

pes v autě

Základní péče o vzhled
Dobrá tělesná stavba a ochranná srst zajišťují, že pravidelná údržba labradora je minimální. Je to od přírody lovecký pes a mnoho z jeho běžných odřenin a škrábanců pochází z běhání okole, skákání do vody válením se v bahně.
Čisté a zdravé oči
Zdravé oči jsou jasné a čisté s matně ůžovou sliznicí. Někteří starší labradoři mají pokleslá spodní víčka, kde se mohou hromadit částečky způsobující infekci. Pokud se oči jeví nemocně, spojte se s veterinářem. Čištění zubů Denně zkontrolujte, zda se v tlamě či mezi zuby vašeho psa nezachytily nějaké zbytky. Jednou týdně vyčistěte zuby, vyvarujte se lidské zubní pasty, pění a pes by ji mohl spolknout.

kontrola očí
Kontrola uší
Uši prohlížejte denně, zda v nich nejsou cizí nečistoty. Nadbytečný maz pečlivě odstraňte navlhčenou tkaninou. Smotek vaty může působit jako píst a zasunout maz hlouběji do ucha.
Stříhání drápů
Drápy labradora vyžadují zřídka kdy stříhání. Narostou-li příliš dlouhé, použitjte ke stříhání štípací kleštičky.
Výživa:Potrava pro vašeho psa
Jako plemenu se labradorskému retrívru také říká "chodící žaludek". Odmítne-li váš labrador jídlo, je čas zavolat zvěrolékaře. Výživná strava a rozumné stravovací návyky jsou pro zdraví psa významné. Zajistěte proto správnou potravu ve správném množství, které váš pes potřebuje a hojnost čerstvé vody k zamezení dehydratace. Poněvadž většina labradorů miluje jídlo, zabraňte žebrání nebo obezitě častějším krmením.


Rostoucí štěně
Štěnata potřebují ke zdárnému vývoji množství živin. Do věku dvanácti týdnů krme své štěně čtyřikrát denně. Do stáří šesti měsíců třikrát denně. Pes od šesti měsíců do jednoho roku by měl dostávat jídlo dvakrát za den.
pes s miskou

Dospělý pes
Jídelníček doporučovaný pro dospělé psy se může velmi lišit v závislosti na jejich zdravotním stavu, množství fyzických aktivit a temperamentu. Krmením dvakrát denně uspokojíte žaludek svého labradora, avšak každý váhový přírustek sdělte svému veterináři.
Starší labrador má menší nároky na živiny může proto dostávat menší nebo méně výživné porce.

pes při jídle

Suchá nebo konzervovaná potrava?
V současné době existuje nepřeberné množství potravy pro psi. Mezi hlavní nabídku patří hlavně konzervovaná potrava. Další
v řadě je kompletní suché krmení, které má podobu granulí. Při sestavování jídelníčku vašeho psa můžete kombinovat jak suchou tak konzervovanou potravu. Stejně tak můžete místo suché potravy dávat speciální těstoviny pro psy, které běžně zakoupíte ve zvěrimexu. Ze začátku se bude spíš jednat o takový experiment než sami dojdete k tomu jaká potrava je pro vašeho psa nejlepší.

konzervovaná potrava

Pixelky:)

24. května 2009 v 15:27 | Ila
Prosím hlasujte:)

Jsem ve druhém kole .....:)

24. května 2009 v 13:42 | Ila
Ahoj tak jsem ve druhém kole CFTBA Prosím o hlásek Tady A ještě jsem ve druhém kole SONB:) tak ještě prosím o hlásek Tady:) Jinak moc díky:)